Akrofonoloji Ürünleri

Toprak Burçları - Boğa, Başak, Oğlak


Boğa Burcu: 19 Nisan – 20 Mayıs
Gezegen: Venüs
Element: Toprak
Kalite: Sabit

Koç burcu kadar hızlı ve atılgan olan Boğa burcu yan kapıdaki sabit toprak burcudur, beklemeyi sever. Boğa burcunun sonsuz bir sabrı vardır ve bu burçtaki gezegenler bu güç ile katılaşır. Boğa burcu gezegenleri hiçbir zaman bırakmaz – hatta bazen bırakmaları gerekse bile. Sorumlu, güvenilir, dürüstlerdir, gün uzun olduğundan pratiklerdir ve çok çalışmaktan asla yılmazlar. Sabitlerdir, bundan dolayı da inatçılıkları ile nam salmaları tesadüfi değildir. Ancak inatçılık madalyonunun arkasında “katılık” vardır, ve öylelerdir. Boğa burcundaki gezegenler normal kayalardır, diğer gezegenlerin bile kıskandığı bir “bağlılıkları” vardır. Boğa burcu Venüs tarafından yönetildiğinden dolayı bu gezegenlerin duygusal olması ve lüksü sevmesi de oldukça normaldir. İyi bir yemek, kaliteli bir şarap veya Renoir tabloları ile şımartılmayı severler. Boğa burcu gezegenlerinin diğerlerine nazaran daha fazla huzura ve sessizliğe ihtiyacı vardır. Planlarının bozulmasından hoşlanmazlar ve genelde rahatlık veren alışkanlıkların daha sonradan iz bırakabileceği onlara hatırlatılmalıdır.


Başak: 22 Ağustos – 22 Eylül
Gezegen: Merkür
Element: Toprak
Kalite: Değişken

Bu burç uzun zamandır kötü bir üne sahipti. Neredeyse ilk astrologdan bu yana Başak burcuna titiz ve eleştirici denilmekteydi, ancak bu olay burada bitiyor. Başak burcunun otomatik hata bulucu özelliğinin olması her ne kadar doğru olsa da İkizler gibi Başak burcu da Merkür tarafından yönetilmektedir; Merkür, detaylar için en keskin gözlere işaret etmektedir. Ayrıntılar konusunda iyiyseniz çok ufak tefek şeyleri görmeniz doğaldır. Sizin Başak burcu gezegeniniz olağanüstü bir problem çözücüdür. Ayrım yapmaktadır, çünkü onun işi problemleri analiz etmek ve çözümler sunmaktır. Bu burç ayrıca listeleme ve planlar konusunda mükemmeldir. Her şey bir yana, Başak burcu gezegenleri yardım etmeye bayılır ve değişken toprak burcu olduğundan dolayı da bu enerji işe yaramak istemektedir. Başak burcu gezegeninizi onu meşgul ederek mutlu edin.


Oğlak: 21 Aralık – 20 Ocak
Gezegen: Satürn
Element: Toprak
Kalite: Öncü

Oğlak burcunuzun gezegeni bir şeyleri inşa etmek ister. Oğlak burcu Satürn tarafından yönetildiği için bu enerji de binalar veya yapılar yapmak, kariyer yaratmak veya bir organizasyonu başlatmak ister. Bu gezegenler işleri nasıl yürüteceklerini bilirler. Marş söyleyen, parmaklarını şıklatan, “Yapmasan daha iyi olur”, “Yapmamalısın” ve “Hadi şu işe girelim” gibi cümleleri söyleyen otorite figürleridir. Oğlak burcunun dikkat ve disiplin uygulaması, kurallar koyması ve onlarla yaşaması, sınırlar oluşturması ve bu sınırlar içerisinde gerçekleştirilecek planları yapması gerekmektedir. Popüler düşüncenin tam tersine komik değillerdir. Oğlak burcu en keskin zekaya sahiptir. Burada sahiplenme ve alışkanlık duygunuz güçlü olacaktır, gidilmesi gereken tek yol sizin için işleri eski moda şekiller ile halletmek ve büyüklere saygı göstermektir. Oğlak burcu gezegenleriniz ayrıca bazı konularda açlardır. Yatırım yapacakları zaman için bir geri dönüş isterler.